Happy Karol

Autor: Ivana Hukeľová | 25.12.2016 o 17:35 | Karma článku: 5,22 | Prečítané:  544x

„Teta Ivi, mi máme doma rybu.“  „To naozaj Miško?“   „Naozaj! A volá sa Karol.  Bola špinavá, tak ju maminka dala do vani okúpať. 

Som jej s tým aj pomohol. Vieš, ona mala lupiny, tak som ju umyl ocinkovým šampónikom, aby už nemala tie lupiny.“   „Lupiny ?“  Mišková mamina hneď dovysvetľovala celú situáciu.   „Tak náš Karol je vlastne kapor a jeho lupiny sú vlastne šupiny.  Ale to, že ho vyumýval šampónom proti lupinám sedí.  Chudák kapor Karol to schytal v plnej dávke head and shoulders-u. Ten lupinu už v živote nebude mať. Odbehla som vytiahnuť medovníčky z rúry a keď som sa vrátila do kúpeľne Karola som pod  vrstvou peny nevidela....  vlastne ani nemohla...  Ležal už zabalený v osuške na práčke, netuším ako sa mu to podarilo.  Miško premočený, Karol na suchu, kúpeľňa vhodná na penovú párty...  a tak začali naše prípravy na Vianoce.

„List Ježiškovi  sa u nás začal:   Happy birthday milý Ježiško! Želáme ti všetko najlepšie k narodeninám, veľa zdravia a šťastia. Darček sme ti nevedeli poslať, lebo si nám nenapísal, čo si želáš. My ti píšeme, aby si to ty ale vedel .... „  Mišková sestra Kristínka je podobný šibal, ako Miško....

„...medovníčky zhoreli. Oriešky nestihli zmäknúť. Karol prežil. Ružový báger sa nedá kúpiť. Ani hračkársky zdvihák pod auto ako má tatinko sa nedá kúpiť.  Kristínka na každú bielu vianočnú guľu domaľovala rúžom úsmev. Asi predzvesť úsmevných Vianoc.  Vianočná večera nám asi začne sfúknutím sviečky pri stole. Miško to trénuje na adventnom venci už mesiac. ... Vlastne skôr.... Už na Dušičky chodil po hroboch, sfukoval sviečky a želal hrobom všetko len to najlepšie... ešte, že Kristínkina Happy birthday lekcia z angličtiny bola  až začiatkom decembra.   ....  No a takto sme mi pripravení na sviatky."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?