V drogérii

Autor: Ivana Hukeľová | 8.7.2015 o 7:58 | (upravené 8.7.2015 o 9:09) Karma článku: 7,86 | Prečítané:  998x

Ľuďom asi „j...be“. Tričko s takýmto nápisom mi podhodil facebook. No, pekne. Aký nápad dať to takto pekne na tričko. Z mosta do prosta. Z prosta jasne a na rovinu a v slovenčine. Žiadna angličtina, nech tomu každý rozumie. 

Nakoľko som priaznivcom reklamy a rada firmám vyklikávam predplatené kliky a nič nekúpim, hneď som klikla aj na toto . Pekná stránka to bola. Mali tam všelijaké zábavné veci. Aj Luis Vifon tam bol – akože originál vifón s varnou konvičkou v logu – kabelečka priamo ručne ušitá. Tričko, ale konkurenciu nemalo. 

Stála som pri pokladni v drogérii a opäť som rozmýšľala o tom tričku.  S ľútosťou som pozerala na predavačku a po krátkom pozorovaní som usúdila, že by sa jej jedno tričko určite hodilo. Stála pri pokladničnom páse a 10 minút s pani riešila, aký rozdiel je medzi dvomi farbami na vlasy, tej istej značky len v inom odtieni.  Keď tá predavačka  už z absolútneho zúfalstva prečítala, že v tej svetlejšej je nejaká zložka navyše, kupujúca sa začala dožadovať vysvetlenia, čo to vlastne znamená. Jasné, končilo to absolútnou neschopnosťou predávajúcej. Nielenže nebola schopná vymenovať všetky zložky všetkých produktov, ale dokonca jej ani nedokázala vysvetliť názvoslovie chemických prvkov. Pani mala ale trpezlivosť a myslím, že aj odvahu. Neuveríte, ale využila aj možnosť zavolať známemu. Samoška, v samoške pri rozblokovanom nákupe. Pomohol jej. Známy na telefóne jej dokázal do dvoch sekúnd vybrať správny odtieň farby na vlasy. Tipujem, že to bol chlap a z odtieňa sýto svetlohnedá a teplá kávová,  rozumel len tej hnedej a tomu, že potom ešte ide na kávu. Našťastie.  Ešte, že nezvolila kombináciu mokka, kávová a kapučínová, to by si myslel, že príde domov po kávičkách až o 3 dni. Pani, ale zhodnotila, že to bola dobrá rada a že v tej farbe je predsa aj viac zložiek. Nebude presa o niečo ochudobnená, ani keby to mal byť agresívnejší druh peroxidu. Dvadsať metrový rad za ňou šťastne zaburácal. Predčasne.

Pani pokračovala a  z  vrecka vytiahla rúž, ktorý chcela reklamovať, lebo odtieň na jej perách je iný, ako si predstavovala , že bude a denné svetlo jej tú farbu robí ešte menej intenzívnejšiu. Za tú cenu (3,5 €) si ona, veru nebude kupovať  rúž, ktorý vlastne môže mať len večer aj to pri teplom tlmenom svetle. Chce ho proste vrátiť a peniaze späť. Rad mierne posmutnel a výrazne znervóznel. Mala som pocit, že pani bude "nakompletku" vymaľovaná, ale v 50 odtieňoch sivej a iných odtieňoch od bitky.


Našťastie ľudí v rade zamestnával malý chlapček, ktorý sa pripravoval na veľkú cenu F1 v Monaku Monako bola jasné podľa ostrosti vyberaných zákrut a krátkosti trate a ich intenzite opakovaní. S detským nákupným košíkom si to šinul na striedačku pomedzi ľudí v rade a pomedzi police. Upss !!! Malé nôžky sa mu pomotali,  aj keď boli vlastne na pomotanie krátke a jeho mliečny zub pristal rovno v polici so zubnými pastami na mliečny chrup, ktoré susedili  so zubnými pastami na paradentózu. Lepšie miesto, by ten zub  nedostal ani s "rezervačkou". Chlapčeka viac, ale zaujala krv na odrvenom kolienku. Nárek na celú drogériu. Skúsite hádať, komu chlapček patril? Nie, nebol to syn Vettela ani Massu, ale pani s rúžom pri pokladni.  Predavačka  pri pokladni dostala ďalšiu dávku.  Najskôr, že čo sú to za „podnik“, keď majú takú klzkú dlážku, potom, že nedokážu zabezpečiť zdravoťáka a potom si vyžiadala knihu sťažností, lebo si jej predavačka dovolila povedať, že leukoplasty na to rozbité kolienko nájde v druhej polici v pravo v rôznych cenových reláciách.... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?