O fialovej "krave Milke" v električke

Autor: Ivana Hukeľová | 11.11.2015 o 11:39 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  724x

Podarilo sa mi spoznať malé okaté dievčatko, ktorému to rozprávalo viac ako pracovníkovi multi level marketingu po motivačnej prednáške: ako riadiť vlastnú jachtu po zarobení prvého miliónu za 3 mesiace. 

S tým dievčatkom sme  mali spoločnú cestu. Od zástavky až ku prechodu pre chodcov a prechod na druhú stranu cesty. Nezapočúvať sa nedalo. Už v električke to bolo veselé. „Ocííííí, ocíííí a prečo má teta vlasy ako krava Milka? Ocííííí, ocíííí, ale prečo má vlasy ako krava?“ Ocino mal pre zmenu červeň ako jahôdka. „Sofijka, lebo sa to tete tak páči.“ „ Ocíííí, ocíííí, naozaj ?“  Pred Sofinkou sedela staršia pani s precíznou trvalou a čerstvým fialovým farbením. Také to neónové, ktorým sa dá aj svietiť. Škoda, že v tom kaderníctve to nemohla byť Sofiina voľba, asi by mala o niečo lepší výber. Možno.

„Ocííí, ocíííí, pozri na tom obrázku sú plienočky pre maminu.“ Nedalo mi neotočiť sa na čo to Sofinka ukazuje. Rovno pred nami na druhej strane  cesty bol bilbord s aktuálnou reklamou veseliacich sa mladých dám v bielych nohaviciach a nápisom „Always.“  Nedalo sa mi nepousmiať sa. V hlave sa mi vynorili ďalšie príbehy mojich kamarátok a ich detúreniec s touto tematikou. Jedna mi rozprávala, ako bolo doma podozrivé 15 minútové ticho a 3 ročný Denis  vyšiel s prelepenou intímkou cez oko, že z neho sestra urobila „Piláta a pôjdeme do Kalibiku na poklad.“  Druhá naša známa hneď kontrovala s príhodou, že jej 13 ročnej dcére, nalepila jej o 10 rokov mladšia sestra intímku na žiacku knižku. Jasné ako veľké prekvapenie – s najväčšou a najkrajšou „nalepovačkou“. Vytiahnuť toto v škole v 13 je celkom slušný spoločenský problém. Doma plač a jasné - odplata. Puberta vymyslí veľa. Tá ich 13-ročná presvedčila mladšiu segru, že sa idú hrať na doktora a na čelo jej nalepila intímku, akože leukoplast a to malé 3 ročné chúďatko takto vybehlo v ústrety práve prichádzajúcej babky.  Áno, aj známa si želala, by babka nebola aj svokra v jednej osobe. Smola. Spoločenských problémov a odplát bolo v ten deň v ich domácnosti podstatne viac.

„Ocííí, ocííí, pozri tam ide „rapidečka.“  Pokračovali ďalšie pozorovania Sofinky, tentoraz zo sveta automobilov a seriálového sveta. „Ocííí, ocííí  a kúpiš mi zmrzlinu?“ „Nie Sofinka, mamina nám varí obed. Ocííí a knihu mi nekúpiš. Tú na noc, tá sa nám už minula. Došli nám už rozprávky“. Jasné, Sofinka už triedila výklad kníhkupectva. Tu v mojej hlave pokračovali ďalšie príhody dvoch už spomínaných kamarátok. Uspávanie s rozprávkami bola tiež zaujímavá téma. Po hodinovom čítaní rozprávky, Denis ocinovi hovorí: „Tatino, mohol by si si čítať "ticho". Vyrušuješ ma a mne sa nedá späť.“ U ďalšej kamarátky nastal problém hneď pri prečítaní názvu rozprávky „Ako išlo vajce do sveta.“ „Mami, a to kde je ten svet? To je ďalej ako k tete Betke do Zvolena?“  

So Sofiou sa som sa „rozlúčila“ hneď za prechodom. S vami sa rozlúčim ešte s príhodou jednej Natálky. Bolo to také slniečko ulice. Prihovorila sa komukoľvek a opýtala sa na čokoľvek. „Teta čo robíš?“ „Teta a ty tiež piješ kávu? Lebo mamina pije, ale ja nemôžem, som malá.“  „Teta a čo dnes varíš?“ „Teta a s kým ty bývaš?“ „Teta a nekúpiš si psa? Ja by som ho chodila hladkať.“  „Teta a ty už nechodíš do škôlky? Nevidela som ťa tam.“ Natálka, pobehala aj po návštevách. „Natálka, ideme už domov.“ Zavelila po jednej návšteve jej mamina. „Ešte chvíľku mamina, ešte ti zaspievam pesničku čo ma naučila teta: .... nááááčo pôôôôôôôjdemem domov....“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?